MODA

MASKULEN, BOHEM, FEMİNEN ARASI

Artık eskisi gibi değil, ne giyseniz moda farkında mısınız? Ekoseden leopara, elbiseden pantolona, kahverengiden pembeye. Kazaklar, deri etekler, bol pantolonlar, kadifeler. Daha saymakla bitmez  Gerçekten tam bir dolap dostu dönemdeyiz. Hatta geçen gün annemin 10 sene önceki kazağını dolabından çıkarıp giydim. 

Hal böyleyken çevremizde farklı farklı tarzlar görmeye başladık. Yalnız farklı dediğime bakmayın. Giyilen  şeylerin tarzı farklı olsa da artık herkes aynı kombinler ile giyiniyor neredeyse. Şimdi bir kaç örnek göstereceğim;

1

MASKULEN

Hiç yabancı gelmiyor di mi? Maskulen tam anlamıyla “erkeksi, erkeğe benzeyen şeyler” demek aslında. Yani sadece giydiğimiz ceketlerle, erkeksi ayakkabılar ile olmuyor. Daha kısa saçlar, keskin hatlı gözlükler, çok büyük olmayan çantalar işi tamamlıyor. Ayakkabı konusunda ille de loafer giyilecek diye bir şey yok bence zaten. Bot, spor ayakkabı bunlarda tamamlıyor üzerinizde ki parçaları. Hatta biraz kadınsılık ekliyor.

2

BOHEM

Peki bohem hakkında ne düşünüyorsunuz?  Bu da çok tanıdık değil mi? Bu tarz giyinenleri de çok görüyoruz bu aralar. Bohem tam anlamıyla bana sonbaharı anımsatan bir bütünlük. Baharat renkleri, midi etekler, ispanyol pantolonlar, şapkalar fularlar, gördüğümüzde şıp diye tanıdığımız kendine has takılar.

3

FEMİNEN

Geldik Feminene. Özellikle beli vurgulayan kıyafetler tercih edilir. Midi boy etekler, zarif takılar, şık ayakkabılar, fazla dekolte olmayan ve asil duran kıyafetler..

Benim gözlemlediğim bu ara herkesin kafası çok karışık  Siz de özellikle bu kombinlerden çok fazla görmüyor musunuz artık? Bütün moda sayfaların da kombin videoları dönmeye başladı ve hepsi birbirinin aynısı neredeyse. Yukarıda ki üç tarz arasında dönüp duruyorlar. İzlemeyi sevmiyorum diyemeyeceğim, ben de seviyorum  Ama nereye dönsem birbirimizin aynısından görüyor olmakta pek hoşuma gitmiyor artık. Sadece başkaları için konuşmuyorum, kimi zaman ben de aynısını yapıyorum. Bu da moda akımlarının bizi ara sıra kendi akımına dahil ettiğinin bir göstergesi sanırım diyorum ve burada noktalıyorum.

Stil Tüyosu;

Yazımı bitirmeden önce de henüz hiç alışveriş yapmadığım fakat çok beğendiğim bir butiği incelemenizi tavsiye edeceğim.

Vintage giyimden hoşlanıyorsanız çok güzel parçalar var. Pişman olmazsınız 

https://tahtadolap.sopsy.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir