LİFESTYLE

Fendi Caffe Londra’da Açıldı

2019 yılı moda ve yeme içme sektörünü birbirine yakınlaştıran bir yol oluyor demiş sevgili Vogue editörlerimiz. Kesinlikle katılıyorum! Prada’nın açtığı Marchesi 1824 adlı fırından sonra elbette ki özel çizgisiyle Fendi’ de bu akıma uymalıydı.

Fendi Caffe

Güçlü bir marka olmanın dışında artık yenilikçi de olmak gerekiyor. Sosyal medya kullanımının artışı ile birlikte İnternet ortamında zaten değerli olan markamızın değerine eskisinden daha da hızlı değer katabiliyoruz. Fendi Temmuz ve Ağustos ayı boyunca açık olacak Londra’ nın ünlü alışveriş merkezi Harrods’ un beşinci katında Fendi Caffe’ yi bizlere sunuyor. Kısıtlı bir süreliğine açık olacağı için de özelliğine özellik katıyor aslında.

Ziyaretçileri için Fendi’ nin doğum yeri olan İtalya’dan alınan ilhamalar ile özel bir menü hazırlanmış. Kafede ki Pop up esintili tasarımlar ünlü görsel sanatçı Joshua Vides’ a ait.. Amerikalı sanatçı Fendi’nin ikonik “FF” logosunun dışına çıkmayarak iç tasarımını düzenlemiş. Fendi Caffe’ nin içine adım atıldığı anda tüm tasarımlar sanki “Fendi’ nin büyülü dünyasına hoş geldiniz..!” diye sesleniyor size.

Joshua Vides tarafından yapılan iç mekan tasarımı ile Fendi Caffe
Joshua Vides tarafından yapılan iç mekan tasarımı ile Fendi Caffe
İkonik FF logosu ile Fendi Caffe pastası

İçeriye girdiniz, etrafa şöyle bir göz gezdirdiniz. Muhtemelen dikkatinizi çeken ilk şey Fendi’ nin ikonik baguette çantasının size ev sahipliği yapması olacaktır.

Fendi’ nin asıl sürpriz ise “Peekaboo Bar”. Peekaboo Bar kendi seçimleriniz ile size özel Peekaboo çantanızı yaratabileceğiniz alan.  Gövdeden askı kısmına kadar bir çok farklı modeli ile en ilgi çeken köşe olacağından eminim.

Peekaboo Bar
Harrods Alışveriş merkezinin önündeki Fendi logolu taksiler

Joshua Vides instagram hesabı;
https://www.instagram.com/joshuavides/?hl=tr

Kaynak;

https://www.harrods.com/en-gb/restaurants/coffee-break/fendi-caffe

https://www.harpersbazaar.com/uk/fashion/fashion-news/a28260084/fendi-cafe-pop-up-harrods/

https://vogue.com.tr/haber/moda-ve-lezzeti-bulusturan-lokasyon-fendi-caffe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir